• Univolt AMT/LR25WH Male Thread Adaptor 25mm White
U/Volt AMT/LR25WH Male Adaptor 25mm White
Adaptor, Male Thread c/w Lockring
Dimensions
  • Nominal Width - 25 mm
Description
  • Product - Adaptor
  • Type - Male
Features
  • Fixings Included - No
  • Thread Type - Male
  • Mounting - Surface
Material & Finish
  • Material - PVC-U
  • Colour - White
Write a review
Please login or register to review
  • Brand: Dietzel Univolt
  • Product Code: AMT/LR25WH
  • EAN: 9002579096010
  • Availability: In Stock
Related Products
Olympic Fixings 216-355-020 Slotted Pan Head Screw M4x12mm
OF 216-355-020 Screw P/H Slotted M4x12mm Screw, Machine Panhead Slotted For the installation of ..
Univolt CB251WH 1 Way Terminal Circular Box 25mm White
U/Volt CB251WH Terminal Box 25mm White Circular Box, Terminal 1 Way Circular junction box White..
Univolt CB254WH 4 Way Circular Box 25mm White
U/Volt CB254WH 4 Way Circular Box 25mm White Circular Box, Intersection 4 Way Circular junction box..
Univolt IT20WH Conduit Inspection Tee 20mm White
U/Volt IT20WH Inspection Tee 20mm White Tee, Inspection Dimensions Nominal Width - 20 mm Descripti..